גמלת ילד נכה לילדים עם לקויות על רצף האוטיזם

במהלך השנים האחרונות דחה המוסד לביטוח לאומי בקשות רבות לגמלת ילד נכה אשר הוגשו בגין ליקויים על רצף האוטיזם, ובליקויים של PDD או ASD, לרבות הליקויים המכונים PDD NOS ותסמונת אספרגר, ואף שלל או הפחית גמלאות שניתנו בעבר לילדים עם ליקויים אלה, כל זאת בניגוד להוראות החוקיות החלות בעניין.

המשך קריאה

הניקוד בבדיקת תלות בזולת בוועדה רפואית לילד

ילד התלוי בעזרת הזולת בביצוע פעולות היום יום ( הלבשה, אכילה, רחצה, ניידות בתוך הבית והיגיינה) באופן החורג במידה ניכרת מבני גילו, עשוי להיות זכאי לקצבת תלוי בעזרת הזולת מהמוסד לביטוח לאומי. קראו עוד על הניקוד בבדיקת תלות בזולת בוועדה רפואית לילד

המשך קריאה

שיטת המצליח בביטוח הסיעודי

פוליסת הביטוח הסיעודי שרכשתם ליום סגריר נראית כפתרון מצוין ואתם פונים במכתב לחברת הביטוח ואף מצרפים לו את כל המסמכים הרפואיים שברשותכם שמוכיחים כי מצבכם אכן סיעודי, וכל זאת כדי לקבל את תגמולי הביטוח הסיעודי להם אתם זקוקים כדי להתקיים בכבוד.

המשך קריאה

פוליסת ביטוח סיעודי של קופות החולים

הביטוח הסיעודי שמציעות קופות החולים מתבצע על-ידי חברות ביטוח שונות. עמיתי הקופות זכאים לרכוש אותו באמצעות קופת החולים בה הם חברים. ביטוחים אלה מספקים לעמית כיסוי סיעודי השונה בהיקפו ובכלליו מקופת חולים אחת לאחרת.

המשך קריאה

ביטוח תאונות תלמידים

לכל ילד בישראל (מגילאי הגן ועד גיל 18), לרבות פעוטונים ומעונות ישנה פוליסת ביטוח תאונות אישיות/פוליסת ביטוח תאונות תלמידים, המבטחת את הילד בגין נזקי גוף בגין נכות קבועה או זמנית.

המשך קריאה

חשיבות חוות דעת רפואית

חוות דעת רפואית הינה מסמך רפואי המקביל למתן עדות בשבועה בבית המשפט הנכתב על ידי רופא מומחה בתחום בו המתלונן חש כי נגרם לו נזק רפואי או נפשי.

המשך קריאה

פגיעה בשטח ציבורי

אדם שנפגע בשטח ציבורי, לרבות רחוב, אולם שמחות, חנות, קניון, בריכה, פארק שעשועים, בית מלון, בית-ספר, מסעדה וכיוצ"ב, ונגרם לו נזק גוף, רשאי לתבוע את בעל המקום, וחברת הביטוח המבטחת את בעל המקום בביטוח אחריות כלפי צד שלישי.

המשך קריאה

מדריך לתאונות תלמידים

באירוע תאונת תלמיד יש לדווח באופן מיידי לגורם מוסמך בבית הספר אודות קרות התאונה, ולקבל אישור על מסירת הדיווח, ישנה חשיבות גדולה בפירוט גורם התאונה

המשך קריאה

קיבל מעל 466,000 ₪ פיצויים בגין גב תפוס

קיבל מעל 466,000 ₪ פיצויים בגין גב תפוס התאונות אירעו לאחר שגבו של התובע "נתפס" כתוצאה מהרמת קרטונים. בית המשפט השלום בהרצליה קבע כי הרמת ארגז במשקל של כ-15-20 ק"ג אל גובה של כ-1.8 מ', דורשת מאמץ מוגבר ומרוכז וטומנת בחובה סיכון. עיקר אחריותה של הנתבעת נעוץ באי אספקת הכלים, האמצעים וכוח האדם הדרוש לביצוע…

המשך קריאה

קיבל פיצוי למעלה מ-160,000 ש"ח למרות שנהג באופנוע ללא ביטוח

קיבל פיצוי למעלה מ-160,000 ש"ח למרות שנהג באופנוע ללא ביטוח עו"ד אורית ברנס-שניצר הצליחה להשיג הישג נדיר בבית המשפט השלום, שם הגישה תביעה נגד חברת הביטוח הפול אשר דחתה את דרישת התובע לתשלום פיצויים בטענה כי רכב בעת התאונה על קטנוע בנפח 150 סמ"ק, למרות שרישיון הנהיגה אפשר לו לרכב על קטנוע בעל 50 סמ"ק…

המשך קריאה

נחבל בידו לאחר משיכת ידית המושב האחורי של הרכב וקיבל למעלה מ-240,000 ₪ פיצויים

נחבל בידו לאחר משיכת ידית המושב האחורי של הרכב וקיבל למעלה מ-240,000 ₪ פיצויים בית המשפט השלום בהרצליה קבע, כי אדם יוכר כנפגע תאונות דרכים לאחר שנפגע בעת שמשך את ידית המושב האחורי של רכבו ונפצע בידו. טענת התביעה הייתה כי התובע התכוון להשתמש ברכב ולנהוג בו לאחר שסידר את המושב ולכן הוא זכאי לפיצויים…

המשך קריאה

מידע חשוב להורים- ביטוח תאונות תלמידים

מידע חשוב להורים- ביטוח תאונות תלמידים ילדים בגנים ותלמידים בבי"ס מבוטחים ב"ביטוח תאונות תלמידים" וזכאים לפיצויים בגין תאונה אשר התרחשה בכל מקום (גם בחו"ל), 24 שעות ביממה ואין רלוונטיות לשאלת האשמה! קרא עוד על ביטוח תאונות תלמידים

המשך קריאה

תאונות מדרכה

אדם שנפגע בשטח ציבורי, לרבות רחוב, אולם שמחות, חנות, קניון, בריכה, פארק שעשועים, בית מלון, בית-ספר, מסעדה וכיוצ"ב, ונגרם לו נזק גוף, רשאי לתבוע את בעל המקום, וחברת הביטוח המבטחת את בעל המקום בביטוח אחריות כלפי צד שלישי.

המשך קריאה

מה נכלל בגדר תאונת דרכים?

על פי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים (להלן: "חוק הפלת"ד"), תאונת דרכים הינה "מאורע שבו נגרם לאדם נזק גוף עקב שימוש ברכב מנועי למטרות תחבורה".

המשך קריאה

אזהרה מטעויות נפוצות של נפגעים

מומלץ להימנע מכל פעולה ו/או פניה לגורם כלשהו על דעת עצמך ולא בעצתו של עו"ד הבקיא בתחום הנזיקין על מנת לא לפגוע בסיכויי תביעתך!